Dla ułatwienia zamieszczam tutaj oryginalną informację z wyżej podawanej strony Pawła:
"
Projekt „WYZWANIE 365″
Pomysł robienia przez cały rok jednego zdjęcia dziennie codziennie nie jest pomysłem nowym i wiele osób próbowało już swoich sił z takim wyzwaniem. Postanowiłem jednak pójść o krok dalej i zaprosić do mojego projektu swoich Czytelników i Widzów.
Na czym ma polegać projekt „WYZWANIE 365″?
Idea jest prosta. Każdy uczestnik prowadzi swojego fotobloga. Najlepiej jeśli będzie to specjalnie założony do tego projektu blog (np: na bloggerze tak jak ja to zrobiłemhttp://syrjus365.blogspot.com/). Blogger jest wygodnym rozwiązaniem i zalecam go żeby nie mieć problemów ze spełnieniem warunków technicznych. A ponieważ sam prowadzę tam fotobloga, to mogę w razie potrzeby pomóc w sprawach technicznych. Może to być blog prowadzony już wcześniej w innym systemie o ile będzie spełniał wymienione poniżej warunki.
Dla kogo jest ten projekt?
Projekt przeznaczony jest dla wszystkich miłośników fotografii niezależnie od poziomu zaawansowania. Osoba chcąca uczestniczyć w WYZWANIU 365 powinna się jednak charakteryzować zapałem do fotografowania, konsekwencją w działaniu i chęcią doskonalenia swoich fotograficznych umiejętności.
Dlaczego warto dołączyć do projektu?
Pierwsza przychodząca chyba wszystkim do głowy korzyść to mobilizacja. Samotnie dużo trudniej jest przez taki projekt przejść. Razem będzie nam znacznie łatwiej i będziemy mogli się wzajemnie wspierać. Powstanie również strona na której uczestnicy będą mogli wymieniać się swoimi doświadczeniami. Raz w tygodniu będzie wyłaniane „Zdjęcie tygodnia”, które będzie publikowane na stronie projektu. Informacja o tym będzie również publikowana na moim FanPage’u. Jest zatem szansa na pokazanie się szerszej publiczności. Zależy mi na tym, aby uczestnicy projektu po jego ukończeniu mogli spokojnie stwierdzić, że fotografują znacznie lepiej. Będę w związku z tym starał się dostarczać wskazówek co robić, żeby to się udało:)
Warunki uczestnictwa?
- Konieczne jest prowadzenie fotobloga, na którym umieszczane będą tylko i wyłącznie zdjęcia własnego autorstwa. Na blogu może być publikowane TYLKO jedno zdjęcie dziennie i zdjęcia muszą być publikowane CODZIENNIE. Zdjęcie powinno być publikowane w dniu jego wykonania.
- Pod zdjęciem warto umieścić kilka słów dotyczących fotografii, ale nie jest to wymagane. Jeśli jednak ma pojawić się tekst, to niech będzie on krótki. Powinien zamknąć się w 2-3 zdaniach. Niech większość treści przekazuje fotografia.
- Blog musi posiadać kanał rss (atom).
- Fotobloga należy zgłosić w formularzu poniżej do 7 stycznia 2013 roku.
- Zgłoszenie nie gwarantuje przyjęcia do projektu. Do połowy stycznia będę obserwował zgłoszone blogi i decydował o ich przyjęciu. Nie będzie jednak decydował wysoki poziom zdjęć. Ważne, żeby było widać, że Autor zdjęć jest faktycznie zainteresowany tworzeniem fotografii a nie strzelaniem „słitfoć” itp. Projekt ma służyć rozwojowi a nie wygłupom. Każdy blog wpływa na wizerunek projektu i jego twórcy czyli mój. Muszę więc zadbać o przyzwoity poziom.
- Na blogu w widocznym miejscu (najlepiej w bocznym panelu) umieszczona musi być informacja o uczestnictwie w projekcie oraz lista uczestników wraz z linkami. To pozwoli widzom na łatwe poruszanie się pomiędzy fotoblogami i obserwowanie całego projektu. Odpowiedni kod oraz wskazówki jak go umieścić uczestnicy otrzymają ode mnie po stworzeniu zamkniętej listy.
- Pierwszy tydzień fotobloga może być uzupełniony dowolnie więc mogą się jeszcze zgłosić osoby, które nie zaczęły publikować zdjęć 1 stycznia. Od dnia zgłoszenia blog musi być prowadzony regularnie.
- Blog uczestnika ma służyć rozwijaniu się w fotografii i nie powinien „przemycać” treści reklamowych. Nie mogą być to przykładowo zdjęcia produktów z informacją, że przedmiot ze zdjęcia jest na sprzedaż itp.
- Raz w miesiącu będzie weryfikowana lista uczestników. Z listy będą usuwane blogi prowadzone nieregularnie lub na których nie pojawiają się już zdjęcia. Usuwane będą również blogi nie stosujące się do któregokolwiek z warunków uczestnictwa.
- Najważniejszy warunek to pozytywne i przyjazne nastawienie:) Trollowanie i hejtowanie nie będzie tolerowane. Jeśli chcesz krytykować czyjeś zdjęcia, to napisz co Autor powinien zrobić aby fotografować lepiej. Do projektu będą dopuszczone osoby początkujące i postarajmy się wspólnie żeby fotografowały lepiej i nie zraziły się do fotografii."
- Paweł Syrjus
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz